عمل بینی یکی از روش های ماندگار برای اعمال تغییر بر روی بینی است. بزرگ بودن بینی آزارت میده؟ مشکل تنفسی داری؟ فرم بینی شما عقابی و نوک رو به پایینی داره؟ برای تموم این ایرادات می توانید از جراحی بینی استخوانی بهره مند شوید. همانطور که در مقاله جراحی بینی مطالعه کرده اید می دانید که بینی دارای دو نوع می باشد ، بینی های گوشتی و استخوانی که هر یک دارای خصیصه های مختص به خود بوده و این تفاوت ها می تواند باعث ایجاد تغییر در مدل بینی جدید باشد. با مراجعه به دکتر محمد حسین دادگرنیا ، بهترین جراح بینی یزد می توانید ابتدا نوع دماغ خود را شناخته و پس از انجام معاینات می توانید خود را جزو بهترین کاندیدای عمل بینی استخوانی بدانید.

 

جراحی بینی استخوانی - دکرت محمد حسین دادگرنیا

 

علل ایجاد قور بر روی بینی

ابتدا می بایست با آ«اتومی بینی آشنا شوید ، بینی دارای سه شاخصه است. لایه نازک عضلانی ، اسکلت استخوانی غضروفی و مخاط و پوست. همانطور که می دانید تفاوت در بافت و غضروف موجب شده است که بینی دارای دو نوع متفاوت باشد. حالت قررا گیری غضروف و استخوان ها در هر یک از مدل های بینی می تواند ناهنجاری های مختلفی را به وجود آورد. قوز بینی یکی از متداول ترین مشکلات بینی است که می توان با جراحی بینی استخوانی این موارد را به خوبی برطرف کرد. شایان ذکر است که تیغه بینی می بایست در حالت نرمال و طبیعی ، صاف و یکدست باشد و در افرادی که به دلایل متفاوت تیغه بینی کج شده است می توانند با انجام عمل بینی استخوانی میتوانند این اختلال را برطرف سازند.

نحوه انجام عمل بینی استخوانی و اقدامات قبل از آن

به گفته جراح بینی ، جراحی بینی استخوانی به جهت بهبود مشکلاتی از قبیل قوز ، بد شکلی استخوان و کاهش ارتفاع بینی به کار برده می شود. دماغ های استخوانی از پوستی نازک و منعطف تشکیل شده است و بافت و غضروف بینی در این مدل به نسبت بینی های گوشتی از استحکام بیشتری برخوردار است.از همین رو دکتر عمل بینی استخوانی برای برطرف کردن ایرادات موجود از تکنیک های باز یا بسته از برش های داخلی یا خارجی جهت اعمال تغییرات برروی بینی در راستای زیباتر شدن فرم بینی استفاده میکند.

در عمل بینی استخوانی می توان میزان اهمیت بالایی را به استئوتومی اختصاص داد با استفاده از این روش می توان حالت استخوان ها را به درستی تغییر داد. از همین رو می توان با جراحی بینی استخوانی ایراداتی همانند قوس و افتادگی بینی را بهبود بخشید.

اقدامات اساسی قبل از رینوپلاستی بینی های استخوانی

برای اینکه بتوانید در اتاق عمل آمادگی های لازم را داشته باشید می بایست به توصیه های جراح بینی گوش فرا دهید. برای اینکه بتوانید جزو بهترین کاندیدای جراحی بینی استخوانی باشید می بایست ابتدا تمامی آزمایشات لازم جهت اعمال تغییرات را مورد انجام قرار دهید.

 • پس از این مورد می توانید توصیه های دکتر عمل بینی را به درستی رعایت کنید ، عدم استفاده از نوشیدنی های حاوی الکل و عدم استعمال دخانیات از سری مواردی است که می تواند در روند تغییر دادن بینی به شما کمک کند.
 • در صورت ابتلا به برخی بیماری های سخت می بایست به دکتر عمل بینی خود اطلاع دهید.
 • اگر داروی خاصی را استفاده میکنید باید به جراح بینی استخوانی اطلاع دهید.
 • به یاد داشته باشید دو الی یک هفته قبل از جراحی بینی استخوانی می بایستی استفاده از داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید.

عمل کردن بینی های استخوانی برای چه افرادی مناسب می باشد؟

هر شخص ممکن است به دلایل متفاوتی کاندید جراحی بینی استخوانی باشند. آناتومی بینی در هر فرد با دیگری متفاوت است از همین رو میزان ایرادات هر بینی با دیگری متغیر خواهد بود در نتیجه روند درمان و بهبود مشکلات بینی برای هر فرد می تواند راهکاری متفاوت باشد. در نتیجه برای اینکه ابتدا بدانید شما برای انجام این پروسه مناسب هستید یا خیر می بایست ابتدا توسط جراح بینی مورد معاینه قرار بگیرید و سپس خود را در رده افراد مشمول عمل بینی استخوانی بدانید. رینوپلاستی در جراحی های پلاستیک ایمن و کم تهاجمی است که برای فرد محدودیت های خاصی را در نظر نخواهد داشت. یکی از نکات مهمی که می بایست فرد بداند این امر است که جراحی بینی استخوانی در بانوان در دوره بارداری ممنوع است در غیر اینصورت ممنوعه دیگری برای فرد متقاضی نخواهد داشت. اما در ادامه لیستی از فاکتورهایی که فرد را در رده کاندید مناسب عمل کردن دماغ استخوانی قرار می دهد را شرح داده ایم.

 • نوع پوست
 • ژنتیک
 • سن
 • ایرادات بینی

در نهایت اصل اساسی برای انجام عمل زیبایی بینی استخوانی این امر است که فرد مراجعه کننده از تصمیم خود مطمئن بوده و از سلامت جسم و روح کامل برخوردار باشد. بدین ترتیب می تواند از نتیجه نهایی به دست آمده بیشترین لذت را ببرند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

عمل کردن دماغ از سری جراحی هایی است که دوره ریکاوری را فرد می بایست در خانه سر کند و نیازی به ماندن در بیمارستان ندارد. در نتیجه در زمان ترخیص جراح به بیمار برخی نکات را یادآور می شود که با رعایت آن ها می توان دوره نقاهت را کاهش داد و بهترین نتیجه ممکن را از این پروسه دریافت کرد.

 • بعد از تغییر فرم بینی مکن است برخی عوارض را شاهد باشید که شایع ترین آن می تواند تورم و التهاب باشد که می توان در مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی با استفاده از کمپرس سرد و گرم این وضعیت را به درستی کنترل کرد.
 • خونریزی بینی دیگر موردی است که فرد باید به درستی از آن پیشگیری کرد. از همین رو باید دقت داشته باشید که سر خود را برای مدت طولانی پایین نگیرید.
 • از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • به یاد داشته باشید که از فرم جدید بینی باید برای مدت طولانی مراقبت کنید که ضربه ای به آن وارد نشود.
 • در صورت تجربه درد و ناراحتی در بازه ریکاوری می توانید داروهای مسکن را طبق تجویز دکتر عمل بینی استخوانی مصرف کنید.

هزینه رینوپلاستی بینی های استخوانی

بسیاری از مردم ابتدایی ترین دغدغه آن ها اطلاع از رنج قیمت عمل بینی می باشد. از همین رو متداول ترین سوال در رینوپلاستی هزینه جراحی بینی استخوانی است ، برای اطلاع از این موضوع می بایست ابتدا در جلسه مشاوره با دکتر شرکت داشته باشید و به خاطر داشته باشید که برای احتساب قیمت جراحی بینی استخوانی برخی موارد را در نظر داشته باشید که بتوانید به نتیجه ای مطلوب دست بیابید. برای هزینه عمل بینی استخوانی ، نوع پوست ، میزان ایرادات دماغ ، دستمزد جراح بینی ، تیم بیهوشی و غیره می تواند بر این موضوع موثر باشد. در نتیجه با شرکت در این جلسه علاوه بر اینکه تمامی پرسش های خود را مطرح کنید می توانید از هزینه نیز مطلع شوید.

عوارض عمل بینی استخوانی

به یاد داشته باشید در هر زمینه ای می بایست کار را به کاردان ماهر و با تجربه ای سپرد که با تجربه و مهارت بالای خود قادر باشد از پس تمامی چالش های حین عمل به خوبی بر بیاید. عوارض نیز یکی از حالت هایی است که برای بسیاری از افراد با شدت های متفاوت رخ می دهد. اما به یاد داشته باشید که با انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی می توانید میزان پیامدهای جراحی بینی استخوانی را به حداقل برسانید. مواردی از قبیل تورم ، التهاب و کبودی از سری پیامدهای عمل کردن دماغ است.