در دو حالت شما کاندید جراحی بینی در یزد می شوید ، یا از فرم بینی خود راضی نیستید و یا مشکل تنفسی دارید. بله درست متوجه شده اید عمل بینی روشی زیبایی و درمانی است که به نسبت شرایط و خواسته فرد مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین جراح با تکیه بر تجربه و مهارت خود می تواند جراحی زیبایی بینی را به بهترین حالت ممکن انجام دهد. تاکید ما بر مهارت و تجربه به این علت است که همیشه افراد با تجربه برای هر گونه کار و فعالیت پزشکی بهترین انتخاب می باشند و این انتخاب درست موجب می شود شما فرآیند را با کمترین عارضه احتمالی پشت سر بگذارید و از سوی دیگر سبب می گردد ، هر فردی با هر نوع فرم بینی و هرگونه ایرادی در ظاهر دماغ خود می تواند به دکتر محمدحسین دادگرنیا ، بهترین جراح بینی در یزد مراجعه کرده و استرس و اضطرابی برای نتیجه نهایی نداشته باشد.

جراحی بینی - دکتر محمدحسین دادگرنیا

 

بشر ذاتا به دنبال زیبایی و زیباتر شدن است ، با پیشرفت تکنولوژی در علم پزشکی موجب گردیده خواسته ای که در تمامی عمر فکر آن را در سر داشته و در ذهن خود آن را دست نیافتنی تجسم میکرده اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی شاهد هستیم که به راحتی می توان این ذهنیت انسان را عملی کرد و از نتیجه جراحی لذت برد. شما نیز ، دیگر ناراحت از فرم بینی خود و حتی مشکلات تنفسی که به خاطر انحراف بینی یا دیگر ایرادات برایتان پیش آمده نباشید زیرا با روش جراحی بینی می توان به راحتی بهبود کامل را به دست آورد.

همانطور که می دانید صورت از مهمترین اجزا بدن انسان است که در ظاهر او تاثیر بسزایی دارد و طبیعتا هر گونه نقص یا اختلالی در آن سریعتر به چشم می آید و موجب تخریب اعتماد بنفس شخص می شود و فرد نمی تواند با قدرت و اعتماد بنفس در جامعه و مجالس مهم زندگی خود شرکت کند و همیشه نقص یا ایرادات ظاهری خود را باعث شکست های مسیر زندگیش می داند. در نتیجه می توانیم افزایش اعتماد بنفس را یکی از مزایای عالی این روش جراحی نام ببریم که موجب شده افراد بسیاری متقاضی انجام این عمل زیبایی باشند.

رینوپلاستی نام دیگر عمل زیبایی بینی است که عمدتا در بین متخصصین شنیده شده است و ما اینجا در برخی خطوط عمل بینی را با نام انگلیسی آن که همان رینوپلاستی است ، بیان می کنیم. همانطور که به عرض رساندیم جراحی بینی در یزد در زمینه درمانی و همچنین زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد برای دانستن اطلاعات مفید درهرکدوم از زمینه های بیان شده بایستی این مقاله را مطالعه کنید.

انواع مختلف بینی

شکل اصلی بینی بر اساس نوع پوست ، غضروف ، پره های بینی و دیگر موارد به دو دسته تقسیم می شوند :

 • شرح خصیصه های بینی استخوانی : مشخصه هایی مانند ؛ پوست نازک ، کشیدگی بینی ، غضروف محکم ،عمدتا وجود قوز روی بینی و انحراف از نشانه های بینی های استخوانی است.
 • شرح خصیصه های بینی گوشتی : شاخص هایی مانند ؛ درصد چربی بیشتر در ناحیه بینی ، پره های بزرگ و غضروف ضعیف از علائم ظاهری بینی های گوشتی است.

کاندید مناسب برای جراحی بینی در یزد

عمدتا درصد بیشتر این کاندیداها را افرادی تشکیل می دهند که از شکل ظاهری بینی خود رضایت ندارند و در فکر تغییر فرم کلی بینی خود هستند و برخی دیگر افرادی هستند که روند این جراحی را برای درمان اختلالات پیش آمده انتخاب می کنند که درصد کمتری را تشکیل می دهند. اشخاص برای انجام این پروسه زیبایی بایستی از سلامت و درک کامل و صحیحی از ریسک های عمل بینی برخوردار باشند. از همه مهمتر اینکه با در نظر گرفتن فرم بینی درخواست های معقول و عقلانی از بهترین جراح بینی یزد داشته باشید. مواردی که می شود با جراحی بهبود بخشید اعم از :

 • سایز بزرگ بینی با توجه به دیگر اعضای صورت
 • قوز روی استخوان بینی
 • پهن بودن دماغ
 • افتادگی نوک بینی به بیان دیگر بینی های عقابی
 • بزرگ یا بیش از حد کوچیک بودن سوراخ های بینی
 • انحراف بینی
 • آسیب دیده

تمامی موارد ذکر شده را طبق صلاحدید جراح خوب بینی میتوان با انجام جراحی بینی تغییر فرم ظاهری داد. انجام جراحی زیبایی بینی عمدتا روش ها ی دارد همانند متد باز و بسته که نوع انتخاب بسته به شرایط فرد و همچنین میزان اصلاحات وارده توسط پزشک تعیین می گردد.

انواع روش های جراحی بینی در یزد

هر دو پروسه می توانند برای عمل دماغ نتایج مطلوب برای شخص متقاضی به همراه داشته باشد. همانطورکه گفته شد انتخاب هر کدام از روش ها بسته به مزایای که به نسبت وضعیت جسمانی فرد متقاضی و همچنین توقعات وی از انجام جراحی دارد ، تنها به صلاحدید دکتر محمدحسین دادگرنیا دکتر خوب عمل بینی در یزد انتخاب می شود.

 • روش جراحی باز: رینوپلاستی باز از شایع ترین روش های جراحی بینی است که درصد بسیاری از عمل بینی را با استفاده از این متد انجام می دهند. در این تکنیک دسترسی بهتری به دکتر می دهد در این پروسه توسط بهترین دکتر بینی یک برش در زیر تیغه بینی ایجاد می شود که این امر موجب می شود پوست دماغ را کامل بلند کند دکتر و به طور واضح بتواند روند را پیش بگیرد و پس از اتمام پروسه با بخیه برش را می بندد. ناگفته نماند که در این روش جای اسکار کمی بر روی بینی بر جای می ماند که جای نگرانی وجود ندارد زیرا در دوره نقاهت با مراقبت های توصیه شده توسط دکتر بهبود می یابد.
 • روش جراحی بسته : در رینوپلاستی بسته برش زیر تیغه بینی ایجاد نخواهد شد در نتیجه همانند دیگر روش دسترسی کاملی نیز وجود ندارد. برش ها داخل سوراخ های بینی زده می شود در نیتجه هیچگونه جای اسکار و بخیه ای پس از عمل زیبایی بینی بر جای نمی ماند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • قدم اول در داشتن عمل بینی موفقیت آمیز ، انتخاب بهترین جراح بینی در یزد می باشد. با برگزیدن پزشک حاذق و ماهر می توانید بهترین نتیجه نهایی را شاهد باشید.
 • انجام دادن دقیق و کامل آزمایشات درخواست شده از سوی دکتر و آماده کردن جواب آنان در زمان مشخص شده.
 • هفت الی ده روز قبل از عمل بینی بهتر است که استعمال سیگار و قلیون را کنار بگذارید.
 • دو هفته بیش از رینوپلاستی بهتر است که استفاده از نوشیدنی های حاوی الکل را کنار بگذارید.
 • استفاده از داروهای رقیق کننده خون در 14 روز قبل از جراحی بینی در یزد را بهتر است قطع کنید و در صورت لزوم با بهترین جراح بینی خود مشورت کنید.
 • اگر هرگونه احساس حساسیت دارویی و خوراکی را دارید بهتر است که به دکتر اطلاع دهید.
 • هر نوع سابقه بیماری را باید به بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در یزد اطلاع دهید.
 • شب قبل از عمل بینی بهتر است که استحمام کنید. زیرا برای چند روز ابتدایی بعد از اتمام روند بهتر است که دوش نگیرید.
 • برای رفتن به اتاق عمل بایستی معده شما سبک باشد و به عبارت بهتر شب قبل غذای سبک میل کنید که در روز مقرر دچار مشکل نشوید.

جراحی زیبایی بینی در یزد چگونه انجام می شود؟

برای انجام این روند به یکسری تمهیدات نیاز است. عمدتا برای انجام هر روش جراحی بایستی یکسری مراقبت های قبل از عمل انجام داده شود که تقریبا دکتر و بیمار هر دو دخیل هستند پس از این مرحله به پروسه جراحی می رسیم که تماما به عهده بهترین جراح بینی یزد است و بعد از آن یکسری توصیه ها به فرد متقاضی گفته می شود و مراقبت های بعد از جراحی کاملا به عهده خود شخص است و یکسری معاینه باقی میماند که به صلاحدید بهترین دکتر انجام می شود. جراحی بینی به دو روش رینوپلاستی باز و بسته انجام میگیرد که پزشک با روش های بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی بینی فرد را تحت عمل قرار می دهد.

در برخی موارد دیده شده است که جراحی زیبایی بینی بدون بیهوشی نیز انجام گرفته است بله این امر در بعضی افراد طبق شرایط و اصلاحات درخواستی ممکن است اما به یاد داشته باشید که انتخاب روش جراحی به عهده پزشک است نه خود بیمار. به خاطر داشته باشید هر نوع عمل جراحی یکسری مزایا و معایب را با خود به همراه دارد ، اما نکته قالب توجه در کمتر کردن این موارد این است که روند جراحی را به متخصص بسپارید ، تجربه و مهارت پزشک موجب می شود عوارض احتمالی جراحی بینی به حداقل ترین حالت ممکن برسد.

جراحی بینی گوشتی

همانطور که در توضیحات خصیصه های بینی گوشتی گفته شد دارای پوستی ضخیم هستند ولی استخوان این نوع غضروفی و ضعیف تر است به نسبت دیگر نوع آن. در پروسه زیبایی دماغ با ویژگی گوشتی تغییرات به وجود آمده عمدتا بعد از دوره نقاهت قابل مشاهده است در نتیجه برای دیدن نتیجه نهایی اصلا عجله نداشته باشید و نگران نشوید زیرا به علت وجود چربی بیشتر در این نوع از بینی اصلاحات دیرتر از بینی های استخوانی پدیدار می شود.

جراحی بینی استخوانی

دارای پوستی نازک و استخوان های مستحکمی هستند که موجب کشیدگی این نوع از بینی ها شده است. گفتنی است که فرم این دماغ ها بسته به صورت ه رفرد متفاوت می باشد. عموما بر روی پل این بینی ها قوز و برآمدگی وجود دارد که درصد بیشتر عمل بینی استخوانی برای برطرف کردن این ایرادات صورت می گیرد.

بهترین رنج سنی برای عمل زیبایی بینی 

متداول ترین سوالی که در زمینه جراحی بینی مطرح می شود در ارتباط با سن مناسب این روند می باشد. یا حداقل ترین رنج سنی که می تواند این فرآیند را بر روی بینی خود انجام دهد چه سنی است؟ جهت دریافت پاسخ این پرسش ها می بایست ابتدا به دکتر عمل بینی مراجعه کنید. اما به طور معمول بهترین سن برای عمل کردن بینی پایان دوره بلوغ می باشد. چرا این سن را انتخاب کرده اند؟! در واقع دلیل انتخاب این رنج سنی برای این امر می باشد که تغییرات به وجود آمده بر روی بینی دستخوش دگرگونی نشود. بینی تا پایان دوره بلوغ در حال رشد و تکامل است و اگر قبل از اتمام این بازه به انجام عمل بینی اقدام کنید ممکن است که برخی از حالت های بینی که تغییر یافته اند به دلیل رشد بینی عوض شوند.

جراحی بینی برای چه گروهی از افراد خطرناک می باشد؟

رینوپلاستی از سری جراحی های زیبایی است که برای تمامی افراد قابلیت انجام دادن دارد. ایمن و کم تهاجم بودن این روند نیز می تواند دلیلی باشد برای انتخاب همگان اما باید به خاطر بسپارید که برخی از افراد بهتر است که جراحی بینی را انجام ندهند. عبارتند از :

 • آن دسته از اشخاص که بیماری قلبی عروقی دارند.
 • کسانی که مشکل تنفسی دارند
 • مبتلایان به دیابت
 • بیماران کم خونی شدید
 • و به ویژه آنان که قدرت انتخاب درست را ندارند.

همانطور که مشاهده کرده اید برخی از این عزیزان به دلیل ممنوعیت پزشکی از انجام این روند منع شده اند و برخی دیگر به دلایل منطقی بهتر است که از انجام دادن عمل بینی پرهیز کنند. این پروسه بعد از انجام دادن راه بازگشت نخواهد داشت و باید در انتخاب خود ثابت قدم بود و نمی توانید از انتخاب خود پشیمان شوید.

انواع مدل جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی در یزد

عمل بینی طبیعی

این نوع را به عنوان شایع ترین و پر طرفدارترین مدل در بین متقاضیان عمل زیبایی بینی نام برد. یکی از علل ترویج این مدل این است که مدلی است که حتی آقایان با خیالی راحت آن را انتخاب می کنند و مطمین هستند که با ساختار صورت مردانه آنان نیز همخوانی دارد و باعث نیم شود حالت صورت آن ها مصنوعی و غیر طبیعی جلوه کند. دیگر علت های پر طرفدار بودن این مدل به ویژگی هایی باز میگردد که در ذیل ذکر خواهد شد :

 • تیغه بینی در این حالت صاف است و هیچگونه قوسی درآن ایجاد نمی شود.
 • زاویه بین لب بالایی و نوک بینی را 90 درجه انتخاب می شود.
 • در جراحی بینی اندازه سوراخ های بینی کاملا طبیعی باقی می ماند.
 • ضخامت تیغه بینی طبیعی است

عمل بینی فانتزی در یزد

ویژگی های این مدل با فرم طبیعی بسیار متغایر است. تفاوت های این مدل عمدتا در میزان فاصله نوک بینی با لب بالایی است که بیشتر از 100 درجه را تعیین کرده اند که این میزان درجه موجب شده نوک بینی رو به بالا باشد.

عمل بینی نیمه فانتزی

این فرم تلفیقی از دو مدل قبلی است که ویژگی های هر دو را باهم دارد به عبارت ساده تر یعنی زاویه لب بالا و بینی از 95 الی 100 عمدتا انتخاب می شود و انتخاب این عدد سبب شده که نوک بینی رو به بالا قرار نباشد و همچنین میزان قوس روی پل بینی به نسبت مدل فانتزی کمتر است.

چه افرادی به سراغ جراحی بینی می روند ؟

زیبایی از گذشته جزو تمایلات بشر بوده که هرگز دست از رسیدن به آن برنداشته است. جراحی بینی نیز یکی از روند های زیبایی است که بسیاری به فکر آن می باشند. اما عموما چه افرادی خواسته خود را عملی می سازند. به طور معمول آن دسته از اشخاص که بر روی ظاهر بینی خود شاهد برخی ایرادات می باشند. تعداد کمی نیز به دلیل وجود مشکلات ساختاری جراحی زیبایی بینی را انتخاب می کنند. به بیان واضح و ساده افرادی که به دنبال انجام عمل بینی می باشند از سلامت جسمی و روحی کاملی برخوردار هستند یعنی از تمامی جوانب و عوارض این روند آگاهی داشته و با دانش خود این فرآیند را انتخاب کرده اند. اشخاصی این پروسه انتخاب می کنند که به دنبال زیبایی و زیباتر دیده شدن هستند.

میزان اهمیت انتخاب جراح بینی در یزد بر نتیجه بدست آمده چقدر است ؟

همانطور که می دانید رینوپلاستی روندی ایمن و کم تهاجم می باشد که برای بسیاری از افراد متقاضی مورد انجام قرار می گیرد. فاکتورهای بسیاری بر نتیجه نهایی موثر می باشند همانند فرم بینی ، میزان ایرادات موجود ، جنس پوست و دیگر موارد که می توانند بر نتیجه نهایی به دست آمده اثر بسیاری بگذارند اما مهمترین فاکتوری که بر فرم نهایی به وجود آمده و به ویژه عوارض بعد از جراحی بینی می تواند تاثیر بگذارد.

دستان هنرمند یک جراح ماهر و باتجربه می باشد که با مهارت و سابقه کاری مرتبط به راحتی می تواند از پس تمامی چالش های به وجود آمده بر بیاید و نتیجه نهایی مطابق با سلیقه و میل فرد زیباجو ارائه کند. به یاد داشته باشید که با انتخاب بهترین جراح بینی در شهر خود می توانید حتی مانعی برای بروز بسیاری از عوارض بعد از عمل بینی داشته باشید و یا دوره ریکاوری کوتاه تری را سپری کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در یزد

نتیجه نهایی به دست آمده زاییده هنر و تجربه سال ها فعالیت دکتر خوب عمل بینی می باشد. اما برای تثبیت و ماندگاری این اثر بهتر است که دقت ویژه ای به نکات گفته شده در راستای مراقبت های بعد از جراحی بینی توسط پزشک داشته باشید. لازم به ذکر است که رعایت اصولی و درست این موارد می تواند دوره ریکاوری را برای شما عزیزان تسریع ببخشد. در ادامه لیستی از توصیه های گفته شده جراح خوب بینی در یزد را شرح می دهیم. عبارتند از :

 • جهت کاهش میزان تورم و التهاب به وجود آمده می توان از کمپرس سرد استفاده کرد.
 • برای بهبود سرگیجه و ضعف در روز های اولیه به ویژه برای آن دسته از عزیزان که بنیه ای ضعیف دارند بهره مندی از رژیم غذایی مناسب می تواند کمک بسیاری کند.
 • سر خود را برای مدت طولانی پایین نگیرید.
 • از فرم جدید بینی خود در برابر برخورد هر نوع ضربه ای محافظت کنید.
 • دقت داشته باشید که در وعده های غذایی خود بهتر است که استفاده از نمک را به حداقل برسانید.
 • برای کاهش ورم و سیاهی های اطراف چشم می توانید در زمان خواب و استراحت از چند بالش استفاده کنید.
 • در مواردی که فرد احساس درد و ناراحتی دارد بهتر است که از داروهای تجویز شده توسط دکتر را در زمان های مقرر مورد استفاده قرار دهید.
 • از روش های درمان خودسرانه پرهیز کنید.
 • سعی کنید در مراقبت های بعد از جراحی بینی مانع از دهیدراته شدن بدن شوید و مایعات به ویژه آب بیشتری را مصرف کنید.
 • کشیدن سیگار و قلیان را در دو الی سه هفته ابتدایی بعد از رینوپلاستی را کنار بگذارید.
 • نوشیدنی های حاوی الکل را بهتر است که بعد از بهبودی موکول کنید.

جراحی بینی و بارداری در یزد

همانطور که مطالعه کرده اید می دانید یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی ، انجام آزمایشات خواسته شده توسط دکتر می باشد. که در میان این تست ها آزمایش خون وجود دارد زیرا برای بانوان می بایست از باردار نبودن آنان اطمینان حاصل کرد. از همین رو انجام درست و اصولی این موارد از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. بارداری و عمل بینی دو روند است که بهتر می باشد که هر دو را با هم تجربه نکنید. زیرا در فرآیند بارداری برای اینکه شخص درد و ناراحتی را تجربه نکند از مواد بیهوشی و بی جسی برای فرد مراجعه کننده استفاده می شود. این روش می تواند برای سلامت مادر و جنین مضر باشد. به همین دلیل بهتر است که اگر در دوره حاملگی به سر می برید از جراحی بینی خود منصرف شوید. می توانید با خیالی راحت بعد از زایمان و در آغوش گرفتن نوزاد خود عمل بینی را انجام دهید و بدین ترتیب دیگر خطری شما و فرزند دلبندتان را تهدید نخواهد کرد.

ورزش بعد از جراحی بینی

بعد از عمل کردن بینی و گذراندن دوره نقاهت می توانید به انجام فعالیت های جسمانی خود ادامه دهید. اما همانطور که در مراقبت های بعد از جراحی بینی اشاره شده است می دانید که از برخورد هر نوع ضربه ای به بینی به شدت خودداری کنید. علاوه بر این موارد باید به یاد داشته باشید که از پایین نگه داشتن سر بیش از حد پیشگیری کنید این موارد می تواند بر نتیجه به دست آمده از روند جراحی بینی در یزد تاثیر مخرب بگذارد. انجام فعالیت های جسمانی و ورزشی سنگین نیز از این داستان مستثنا نمی باشد. تعریق و تحریک بیش از حد برای مدتی بهتر است که کنار گذاشته شود. از همین رو توصیه می شود که شنا و پیاده روی آرام را از هفته اول شروع کنید.

عوارض عمل زیبایی بینی

جراحی بینی یکی از عمل های زیبایی است که امروزه متقاضیان بسیاری را به خود اختصاص داده است. انجام این روند کم تهاجم بوده و روندی ایمن به شمار می آید اگر در روند انتخاب جراح بینی دقت بالایی را به خرج داده باشید. به یاد داشته باشید که انجام عمل بینی می بایست توسط دکتر حاذق و با تجربه انجام گردد که برای فرد پیامدهای ناخوشایندی را به همراه نداشته باشد. به طبع اعمال هر نوع تغییراتی بر روی بدن پیامدهای را به همراه دارد که به عوارض بعد از جراحی شناخته می شود.

جراحی بینی نیز دارای تورم ، التهاب و کبودی است که این موارد کاملا طبیعی بوده و بعد از گذشت مدت زمانی به طور کامل بهبود یافته و آثاری از این موارد به چشم نخواهد خورد. اما اگر اعمال تغییرات بینی را فرد تازه کار و بدون تجربه ای انجام دهد ممکن است که نه تنها فرم دلخواه شما را به وجود نیاورد و همچنین منتظر عوارض جبران ناپذیر بعد از جراحی بینی باید بود. در نتیجه برای مقابله و پیشگیری از بروز برخی عارضه های احتمالی بعد از عمل بینی می بایست در روند انتخاب جراح بینی دقت بالایی را به خرج داد.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

استفاده از کورتون پس از عمل زیبایی بینی در بسیاری از روندها یکی از مهمترین موارد به شمار می آید. تزریق این ماده می تواند از میزان التهاب به وجود آمده به ویژه در بینی های گوشتی می تواند بسیار موثر باشد. از همین رو بسیاری از جراح های بینی برای بیمارانی که تورم بعد از جراحی زیبایی بینی آنان بسیار می باشد استفاده از کورتون را پیشنهاد می کنند. یکی از عارضه های احتمالی بعد از اعمال تغییرات مورد نیاز برای دست یابی به فرم جدید بینی تورم در حین عمل بینی می باشد. این ورم به وجود آمده پس از گذشت مدت زمان مورد نیاز برای ریکاوری و نقاهت به طور کامل بهبود می یابد اما در افرادی که بینی گوشتی دارند ممکن است که این میزان تورم به وجود آمده بعد از مدتی کاهش نیافته باشد و این مورد برای فرد نگران کننده باشد اما به راحتی می توان با تزریق کورتون ، تورم پیش آمده را کاهش داد.

چسب زدن به بینی در یزد

افراد برای دستیابی به یک فرم جدید و بدون نقص تن به جراحی بینی می دهند. پس از عمل زیبایی بینی نیازی به ماندن در بیمارستان و تحت نظر بودن نخواهید داشت زیرا تمامی مراقبت های بعد از جراحی بینی را فرد بایستی در منزل شخصا رعایت کند. یکی از مواردی که فرد باید به درستی و اصولی انجام دهد ؛ نحوه درست چسب زدن به بینی بعد از جراحی بینی می باشد. پس از مدتی که برای چکاپ اولیه به دکتر عمل بینی مراجعه می کنید بانداژ روی بینی را برداشته و چسب بینی را جایگزین می کند و این کار را فرد باید در منزل مکرر انجام دهد. از چسب برای کنترل میزان تورم و التهاب به وجود آمده استفاده می شود. در نتیجه فرد باید کاملا اصولی و درست نحوه چسب زدن به بینی را یاد بگیرد که خدای نکرده موجب تغییر فرم بینی نشود.

هزینه جراحی بینی دز یزد

پروسه عمل دماغ ، درمانی و زیبایی است در نتیجه موارد بسیاری همچون تخصص پزشک ، تیم بیهوشی ، مکان جغرافیایی ، میزان تغییرات ، مدل بینی و غیره وابسته است. و تمامی موارد بر تعیین نهایی هزینه جراحی بینی در یزد موثر هستند. در نتیجه هرگز نمی توان یک قیمت ثابت را اعلام کرد زیرا برای هر فرد بسته به خواسته ها و شرایط جسمانی او نحوه جراحی تعیین می گردد پس همیشه جراحی ها برای افراد یکسان نبوده و نباید با یکدیگر مقایسه کرد.