در دو حالت شما کاندید جراحی بینی می شوید ، یا از فرم بینی خود راضی نیستید و یا مشکل تنفسی دارید. بله درست متوجه شده اید عمل بینی روشی زیبایی و درمانی است که به نسبت شرایط و خواسته فرد مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین جراح با تکیه بر تجربه و مهارت خود می تواند جراحی زیبایی بینی را به بهترین حالت ممکن انجام دهد. تاکید ما بر مهارت و تجربه به این علت است که همیشه افراد با تجربه برای هر گونه کار و فعالیت پزشکی بهترین انتخاب می باشند و این انتخاب درست موجب می شود شما فرآیند را با کمترین عارضه احتمالی پشت سر بگذارید و از سوی دیگر سبب می گردد ، هر فردی با هر نوع فرم بینی و هرگونه ایرادی در ظاهر دماغ خود می تواند به دکتر محمدحسین دادگرنیا ، بهترین جراح بینی در یزد مراجعه کرده و استرس و اضطرابی برای نتیجه نهایی نداشته باشد.

جراحی بینی - دکتر محمدحسین دادگرنیا

بشر ذاتا به دنبال زیبایی و زیباتر شدن است ، با پیشرفت تکنولوژی در علم پزشکی موجب گردیده خواسته ای که در تمامی عمر فکر آن را در سر داشته و در ذهن خود آن را دست نیافتنی تجسم میکرده اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی شاهد هستیم که به راحتی می توان این ذهنیت انسان را عملی کرد و از نتیجه جراحی لذت برد. شما نیز ، دیگر ناراحت از فرم بینی خود و حتی مشکلات تنفسی که به خاطر انحراف بینی یا دیگر ایرادات برایتان پیش آمده نباشید زیرا با روش جراحی بینی می توان به راحتی بهبود کامل را به دست آورد. همانطور که می دانید صورت از مهمترین اجزا بدن انسان است که در ظاهر او تاثیر بسزایی دارد و طبیعتا هر گونه نقص یا اختلالی در آن سریعتر به چشم می آید و موجب تخریب اعتماد بنفس شخص می شود و فرد نمی تواند با قدرت و اعتماد بنفس در جامعه و مجالس مهم زندگی خود شرکت کند و همیشه نقص یا ایرادات ظاهری خود را باعث شکست های مسیر زندگیش می داند. در نتیجه می توانیم افزایش اعتماد بنفس را یکی از مزایای عالی این روش جراحی نام ببریم که موجب شده افراد بسیاری متقاضی انجام این عمل زیبایی باشند. رینوپلاستی نام دیگر عمل زیبایی بینی است که عمدتا در بین متخصصین شنیده شده است و ما اینجا در برخی خطوط عمل بینی را با نام انگلیسی آن که همان رینوپلاستی است ، بیان می کنیم. همانطور که به عرض رساندیم جراحی بینی در زمینه درمانی و همچنین زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد برای دانستن اطلاعات مفید درهرکدوم از زمینه های بیان شده بایستی این مقاله را مطالعه کنید.

انواع مختلف بینی :

شکل اصلی بینی بر اساس نوع پوست ، غضروف ، پره های بینی و دیگر موارد به دو دسته تقسیم می شوند :

 •  استخوانی
 • گوشتی

شرح خصیصه های بینی استخوانی :

مشخصه هایی مانند ؛ پوست نازک ، کشیدگی بینی ، غضروف محکم ،عمدتا وجود قوز روی بینی و انحراف از نشانه های بینی های استخوانی است.

شرح خصیصه های بینی گوشتی :

شاخص هایی مانند ؛ درصد چربی بیشتر در ناحیه بینی ، پره های بزرگ و غضروف ضعیف از علائم ظاهری بینی های گوشتی است.

کاندید مناسب برای جراحی بینی

عمدتا درصد بیشتر این کاندیداها را افرادی تشکیل می دهند که از شکل ظاهری بینی خود رضایت ندارند و در فکر تغییر فرم کلی بینی خود هستند و برخی دیگر افرادی هستند که روند این جراحی را برای درمان اختلالات پیش آمده انتخاب می کنند که درصد کمتری را تشکیل می دهند. اشخاص برای انجام این پروسه زیبایی بایستی از سلامت و درک کامل و صحیحی از ریسک های عمل بینی برخوردار باشند. از همه مهمتر اینکه با در نظر گرفتن فرم بینی درخواست های معقول و عقلانی از بهترین جراح بینی یزد داشته باشید. مواردی که می شود با جراحی بهبود بخشید اعم از :

 • سایز بزرگ بینی با توجه به دیگر اعضای صورت
 • قوز روی استخوان بینی
 • پهن بودن دماغ
 • افتادگی نوک بینی به بیان دیگر بینی های عقابی
 • بزرگ یا بیش از حد کوچیک بودن سوراخ های بینی
 • انحراف بینی
 • آسیب دیده

تمامی موارد ذکر شده را طبق صلاحدید جراح خوب بینی میتوان با انجام جراحی بینی تغییر فرم ظاهری داد. انجام جراحی زیبایی بینی عمدتا روش ها ی دارد همانند متد باز و بسته که نوع انتخاب بسته به شرایط فرد و همچنین میزان اصلاحات وارده توسط پزشک تعیین می گردد.

انواع روش های جراحی بینی

هر دو پروسه می توانند برای عمل دماغ نتایج مطلوب برای شخص متقاضی به همراه داشته باشد. همانطورکه گفته شد انتخاب هر کدام از روش ها بسته به مزایای که به نسبت وضعیت جسمانی فرد متقاضی و همچنین توقعات وی از انجام جراحی دارد ، تنها به صلاحدید دکتر محمد حسین دادگرنیا در یزد انتخاب می شود.

روش جراحی باز

رینوپلاستی باز از شایع ترین روش های جراحی بینی است که درصد بسیاری از عمل بینی را با استفاده از این متد انجام می دهند. در این تکنیک دسترسی بهتری به دکتر می دهد در این پروسه توسط بهترین دکتر بینی  یک برش در زیر تیغه بینی ایجاد می شود که این امر موجب می شود پوست دماغ را کامل بلند کند دکتر و به طور واضح بتواند روند را پیش بگیرد و پس از اتمام پروسه با بخیه برش را می بندد. ناگفته نماند که در این روش جای اسکار کمی بر روی بینی بر جای می ماند که جای نگرانی وجود ندارد زیرا در دوره نقاهت با مراقبت های توصیه شده توسط دکتر بهبود می یابد.

روش جراحی بسته

در رینوپلاستی بسته برش زیر تیغه بینی ایجاد نخواهد شد در نتیجه همانند دیگر روش دسترسی کاملی نیز وجود ندارد. برش ها داخل سوراخ های بینی زده می شود در نیتجه هیچگونه جای اسکار و بخیه ای پس از عمل زیبایی بینی بر جای نمی ماند.

جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

برای انجام این روند به یکسری تمهیدات نیاز است. عمدتا برای انجام هر روش جراحی بایستی یکسری مراقبت های قبل از عمل انجام داده شود که تقریبا دکتر و بیمار هر دو دخیل هستند پس از این مرحله به پروسه جراحی می رسیم که تماما به عهده بهترین جراح یزد است و بعد از آن یکسری توصیه ها به فرد متقاضی گفته می شود و مراقبت های بعد از جراحی کاملا به عهده خود شخص است و یکسری معاینه باقی میماند که به صلاحدید بهترین دکتر انجام می شود. جراحی بینی به دو روش رینوپلاستی باز و بسته انجام میگیرد که پزشک با روش های بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی بینی فرد را تحت عمل قرار می دهد. در برخی موارد دیده شده است که جراحی زیبایی بینی بدون بیهوشی نیز انجام گرفته است بله این امر در بعضی افراد طبق شرایط و اصلاحات درخواستی ممکن است اما به یاد داشته باشید که انتخاب روش جراحی به عهده پزشک است نه خود بیمار. به خاطر داشته باشید هر نوع عمل جراحی یکسری مزایا و معایب را با خود به همراه دارد ، اما نکته قالب توجه در کمتر کردن این موارد این است که روند جراحی را به متخصص بسپارید ، تجربه و مهارت پزشک موجب می شود عوارض احتمالی جراحی بینی به حداقل ترین حالت ممکن برسد.

جراحی بینی گوشتی

همانطور که در توضیحات خصیصه های بینی گوشتی گفته شد دارای پوستی ضخیم هستند ولی استخوان این نوع غضروفی و ضعیف تر است به نسبت دیگر نوع آن. در پروسه زیبایی دماغ با ویژگی گوشتی تغییرات به وجود آمده عمدتا بعد از دوره نقاهت قابل مشاهده است در نتیجه برای دیدن نتیجه نهایی اصلا عجله نداشته باشید و نگران نشوید زیرا به علت وجود چربی بیشتر در این نوع از بینی اصلاحات دیرتر از بینی های استخوانی پدیدار می شود.

جراحی بینی استخوانی

دارای پوستی نازک و استخوان های مستحکمی هستند که موجب کشیدگی این نوع از بینی ها شده است. گفتنی است که فرم این دماغ ها بسته به صورت ه رفرد متفاوت می باشد. عموما بر روی پل این بینی ها قوز و برآمدگی وجود دارد که درصد بیشتر عمل بینی استخوانی برای برطرف کردن این ایرادات صورت می گیرد.

انواع مدل جراحی بینی :

عمل بینی طبیعی

این نوع را به عنوان شایع ترین و پر طرفدارترین مدل در بین متقاضیان عمل زیبایی بینی نام برد. یکی از علل ترویج این مدل این است که مدلی است که حتی آقایان با خیالی راحت آن را انتخاب می کنند و مطمین هستند که با ساختار صورت مردانه آنان نیز همخوانی دارد و باعث نیم شود حالت صورت آن ها مصنوعی و غیر طبیعی جلوه کند. دیگر علت های پر طرفدار بودن این مدل به ویژگی هایی باز میگردد که در ذیل ذکر خواهد شد :

 • تیغه بینی در این حالت صاف است و هیچگونه قوسی درآن ایجاد نمی شود.
 • زاویه بین لب بالایی و نوک بینی را 90 درجه انتخاب می شود.
 • اندازه سوراخ های بینی کاملا طبیعی باقی می ماند.
 • ضخامت تیغه بینی طبیعی است

عمل بینی فانتزی

ویژگی های این مدل با فرم طبیعی بسیار متغایر است. تفاوت های این مدل عمدتا در میزان فاصله نوک بینی با لب بالایی است که بیشتر از 100 درجه را تعیین کرده اند که این میزان درجه موجب شده نوک بینی رو به بالا باشد.

عمل بینی نیمه فانتزی

این فرم تلفیقی از دو مدل قبلی است که ویژگی های هر دو را باهم دارد به عبارت ساده تر یعنی زاویه لب بالا و بینی از 95 الی 100 عمدتا انتخاب می شود و انتخاب این عدد سبب شده که نوک بینی رو به بالا قرار نباشد و همچنین میزان قوس روی پل بینی به نسبت مدل فانتزی کمتر است.

هزینه جراحی بینی

پروسه عمل دماغ ، درمانی و زیبایی است در نتیجه موارد بسیاری همچون تخصص پزشک ، تیم بیهوشی ، مکان جغرافیایی ، میزان تغییرات ، مدل بینی و غیره وابسته است. و تمامی موارد بر تعیین نهایی هزینه جراحی بینی در یزد موثر هستند. در نتیجه هرگز نمی توان یک قیمت ثابت را اعلام کرد زیرا برای هر فرد بسته به خواسته ها و شرایط جسمانی او نحوه جراحی تعیین می گردد پس همیشه جراحی ها برای افراد یکسان نبوده و نباید با یکدیگر مقایسه کرد.